Atrakcje na wakacjach

Niektórzy nie wyobrażają sobie spędzania urlopu gdzie indziej, niż nad morzem. Czasami podyktowane jest to względami zdrowotnymi, ale czasami ludzie po prostu nie znoszą gór, czy wód stojących.  Niewątpliwie dużym przeżyciem jest zobaczyć morze wzburzone czy podczas sztormu. Przyjemnie jest oglądać wschody i zachody słońca nad morzem, ale największe chyba emocje wywołuje wycieczka statkiem po morzu. Takich miłych doznań możemy doświadczyć tylko w czasie urlopu nad morzem. Najprzyjemniejszym chyba miejscem tam jest Rewal. Miejscowość na pozór niewielka, ale latem staje się dość dużym, gwarnym, kolorowym ośrodkiem wypoczynkowym.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nie ma problemów ze znalezieniem noclegów w Rewalu, a jeśli już znajdziemy pokój w Rewalu, to koniecznie musimy udać się na taras widokowy, z  którego będziemy mogli zachwycać się widokiem morza, przy większym wietrze możemy poczuć smak wody morskiej, bo Rewal słynie z przyjemnej bryzy morskiej. Wynajęcie pokoju w Rewalu ma same zalety, bo nie ma nigdzie tak czystych i szerokich plaż, jak w Rewalu. Przy odrobinie szczęścia może nam się udać znaleźć  pokój w Rewalu tuż przy plaży z widokiem na morze. Na plaży w Rewalu znajduje się port rybacki, to pozostałość z dawnych czasów i tradycji. Rewal był kiedyś maleńką osadą rybacką.

Dziś kilku rybaków w Rewalu nadal łowi dorsze i inne ryby morskie, które potem  możemy od nich kupić prosto z kutra. Wynajmując noclegi w Rewalu może codziennie zjeść świeżutką, prosto z morza usmażona lub uwędzoną rybkę.  Przyjemnie jest usiąść w przybrzeżnej  smażalni i zapatrzeć się w falujące morze, czy wsłuchać się w szum fal uderzających o falochron. Jest to możliwe tylko, gdy pokoje w Rewalu wynajmujemy tuż nad brzegiem morza. Właśnie na wysokim klifie znajdziemy mnóstwo pensjonatów i kwater prywatnych, gdzie z okien widok morza jest możliwy, a zejście na plażę z takiego pokoju w Rewalu, to minuta czasu.  Takie noclegi w Rewalu z reguły   usytuowana są z dala od ruchliwej ulicy i od bardzo hałaśliwego centrum.