Kiedy pojechać na urlop?

Ludzie preferują różne pory roku na swój wypoczynek. Niektórzy nie jeżdżą latem, bo nie lubią  tłoku na drogach, w znanych  ośrodkach wypoczynkowych, nie lubią też drożyzny, która towarzyszy wypoczynkowi letniemu, gdziekolwiek się jest. Na  wypoczynek do Rewala można wybrać się o każdej porze roku, ale chyba najbardziej lubiany jest ten letni, kiedy można się opalać na nagrzanej słońcem plaży i pływać w Bałtyku. Przy kojącym szumie morza, krzyku mew, pod parasolem, na gorącym piasku można wspaniale wypocząć. Trzeba tylko na okres tego letniego wypoczynku wynająć pokoje w Rewalu. Odpoczywając w Rewalu można zwiedzać okoliczne zabytki, odwiedzić nieco dalej położony Kołobrzeg czy nawet udać się na wycieczkę do Szwecji.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

To wszystko można zrobić pod warunkiem, że ma się wynajęte noclegi w Rewalu. Baza noclegowa w tej części wybrzeża jest tak doskonale rozwinięta, że ze znalezieniem noclegów w Rewalu nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów. Przy takiej ilości hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, pól namiotowych i campingów znalezienie odpowiedniego pokoju w Rewalu to chyba najmniejszy problem. Noclegi w Rewalu to wygodne miejsce do dalszych wycieczek i wędrówek po okolicy. Jeśli nie pieszo, to można robić sobie ciekawe wycieczki rowerowe, bo wzdłuż wybrzeża jest sporo tras rowerowych długich i krótkich. Można tez zwiedzać okolice samochodem, ale to już mniej ekologiczne, a Gmina Rewal mocno stawia na ekologię.

To widać gołym okiem, wszędzie panuje ład i porządek. Piękne skwery, ławeczki, stylizowane latarnie, ładnie utrzymane ogródki przydomowe naprawdę dodają uroku tej miejscowości. Zaraz po wjeździe do Rewala widać, że gospodarze gminy nie siedzą z założonymi rękoma, bo każdy turysta zostawia tu swoje pieniądze i chciałby się tu czuć komfortowo. Dlatego tyle tu atrakcji dla turystów. Tak dużo rozpoczętych inwestycji związanych z poprawą i tak dobrej bazy noclegowej, ale nic dziwnego, w Rewalu inwestują osoby prywatne, bo wiedzą ,ze im się to opłaci i inwestycje zwrócą się w dość krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *